Loading color scheme

Proktologia - Poradnia Proktologiczna
  • - choroba hemoroidalna, zwana żylakami odbytu
  • - choroby zapalne odbytu np. szczelinę odbytu, ropnie i przetoki okołoodbytowe
  • - choroby zapalne odbytnicy (wrzodziejace zapalenie odbytnicy, chorobę Leśniowskiego-Crohna)
  • - diagnozujemy przyczyny guzków, bólu, pieczenia, świądu, krwawień z odbytu
  • - wykonujemy zabiegi proktologiczne
  • - kwalifikujemy do operacji 
  • - nieoperacyjne leczenie hemoroidów aparatem Hemoron – opis metody poniżej
  • - nacinanie ropni okołoodbytowych
  • - wycinanie zmian z okolicy odbytu

Diagnostyka:
rektoskopia
anoskopia
pobieranie tkanek z odbytu lub odbytnicy do badania histopatologicznego (biopsja)

Hemoron – bezbolesne i skuteczne leczenie hemoroidów
Metoda leczenia sposobem HEMORON polega na  przywróceniu pierwotnej, naturalnej wielkości hemoroidów przez zmniejszenie napływu krwi, wywołanie obkurczenia, zbliznowacenia, a następnie zwłóknienia hemoroidów bez potrzeby wycinania czy innych agresywnych metod chirurgicznych. Zabieg tą metodą jest małoinwazyjny, bezbolesny, bezpieczny i praktycznie poza dniem zabiegu nie wyłącza pacjenta z jego normalnej aktywności.. Zabieg trwa do 30 minut. Pierwszych efektów zabiegu można spodziewać się już po kilku dniach, a w ciągu kolejnych tygodni powinna następować dalsza poprawa. Dla trwałości efektu zalecane jest wykonanie 2-3 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Rektoskopia (Badanie wziernikowe odbytu i odbytnicy)
Przy sprzyjających warunkach anatomicznych rektoskopia pozwala ocenić stan błony śluzowej odbytnicy i esicy do głębokości 25cm. Badanie jest wskazane w przypadku niewyjaśnionego krwawienia z odbytu, dolegliwościach bólowych w podbrzuszu, zwłaszcza z towarzyszącymi zaparciami, krwisto-śluzowych biegunek oraz innych niejasnych przyczyn dolegliwości z dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Rektoskopia konieczna jest do oceny hemoroidów przed planowanym leczeniem zabiegowym lub operacyjnym w celu wykluczenia innych przyczyn dolegliwości. W razie stwierdzenia zmian w błonie śluzowej jelita możliwe jest pobranie wycinków do badania histopatologicznego.

Anoskopia (Badanie wziernikowe odbytu)
Anoskopia umożliwia wziernikowanie do około 10 cm. Wykonuje się ją w celu diagnostyki i oceny zmian chorobowych odbytu, zazwyczaj w przypadku hemoroidów, szczelin odbytu, przetok okołoodbytowych, polipów odbytu.

Przyjmują:
lek. spec. Przemysław Jedynak
lek. spec. Anna Klima
lek. spec. Janusz Pacułt
lek. spec. Jacek Ponikwia